Epson EH-LS1100W
I lager
- SKU
- Epson EH-LS1100W
Specifikationer
Produktfunktioner och specifikationer kan ändras utan förvarning.
Teknik
Projection System
3LCD Technology, RGB liquid crystal shutterLCD Panel
0,74 inch with C2 Fine -
Image
Färgstyrka
2.500 LumenVitstyrka
2.500 LumenUpplösning
4K PRO-UHD, 16:9Högupplöst
4K förbättringAspect Ratio
16:9Kontrastförhållande
2.500.000 : 1Ljuskälla
LaserLjuskälla
72 mW 20.000 Timmar Hög hållbarhet, 20.000 Timmar Medelhög hållbarhet, 20.000 Timmar Hållbarhet – miljöTrapetskorrigering
Manuell vertical: ± 30 °, Manuell horizontal ± 30 °Videoredigering
10 Bitar2D/3D Frequency Image
384 Hz / 480 Hz2D vertikal uppdateringshastighet
384 Hz - 480 HzFärgåtergivning
upp till 1,07 miljarder färger -
Optik
Projektionsförhållande
1,35 - 2,84:1Zoom
Motorized, Factor: 1 - 2,1Linsförskjutning
Motoriserad - Vertical ± 96,3 %, horizontal ± 47,1 %Linspositionsminne
10 positionsProjektionsstorlek
50 inches - 300 inchesProjektionsavstånd vidvinkel/tele
3 m - 6,4 m ( 100 inch screen)Projection Lens F Number
2 - 3Fokuslängd
22,5 mm - 46,7 mmFokus
Motoriserad -
Connectivity
Anslutningar
Advanced Features
Säkerhet
Kensington-skydd3D
Nej2D Colour Modes
Dynamisk, Naturlig, Bio, Ljusstark bioFunktioner
Bio, Dynamisk, Naturlig, Ljusstark bioProjector control
Allmänt
Energiförbrukning
302 Watt, 198 Watt (ekonomi), 0,4 Watt (i standby)Värmeavledning
1.026,8 BTU/hour (max)Supply Voltage
AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 HzMått
520 x 447 x 193 mm (Bredd x Djup x Höjd)Vikt
12,7 kgLjudnivå
Normal: 30 dB (A) - Economy: 22 dB (A)Temperatur
Drift 5° C - 35° C, Förvaring -10° C - 60° CLuftfuktighet
Drift 20% - 80%, Förvaring 10% - 90%